Plača slovenskega delavca je obremenjena daleč najbolj med vsemi državami članicami EU. Z 19 % tako še vedno ostajamo rekorderji in smo se znašli na samem vrhu lestvice (podatki OECD).
Od bruto plače prispeva slovenski delavec kar 19 %!
Za slovenskim delavcem, katera bruto plača je obremenjena z 19 % pa sledijo nemški delavec (17,3 %), poljski delavec (15,3 %), madžarski delavec (15,3 %), avstrijski delavec (14 %)…češki prispeva (8,2 %), italijanski (7,2 %), najmanj pa danski, ki prispeva le v dohodnino.
Spomnimo, da je plača slovenskega delavca obremenjena trikratno. Delavec prispeva 19 %, njegov delodajalec 13,9 %, plača pa se še akontacija dohodnine (10,3 %). Skupno je torej plača slovenskega delavca obremenjena z davčnim bremenom v višini kar 43,3 %.
Sicer pa Slovenija ostaja na osmem mestu med 36 državami članicami EU, v povprečju pa znaša davčno breme v strošku dela 36,1 %.
Uredništvo






















![[V živo] Janša opoziciji ponudil roko sodelovanja v “vladi za vso Slovenijo in vse generacije”](https://pomurske-novice.si/wp-content/uploads/2026/06/POL20260604-BOR_5337-1920x1347.jpg-218x150.webp)


