Storitve v domovih za starejše in posebni socialnovarstveni zavodi bodo po novem letu dražji. Razlog je jasen, ker je Vlada RS sprejela dvig minimalne plače z januarjem 2020 naprej, drugega “izhoda” ni.
Po žepu bo udarilo varovance, njihove svojce ali občine
Skupnost socialnih zavodov je napovedala 2 do 3 % podražitev glede na oskrbno ceno, ministrstvo pa vztraja, da se oskrbnina lahko spremeni le za največ 1,5 % (kljub vsemu pa celo dopuščajo možnost, da bo do višjega dviga oskrbnin prišlo tudi zaradi povečanje dodatkov za delo v manj ugodnem času in dvig plačnih razredov na posameznih delovnih mestih konec leta 2019). V skupnosti socialnih zavodov namreč menijo, da bodo stroški dela v domovih in posebnih zavodih zardi dviga minimalne plače in drugačnega obračunavanja slednje višji celo od pet do osem odstotkov. Lani je bila namreč sprejeta novela zakona o minimalni plači, ta pa bo stopila v veljavo s 1. januarjem 2020. Minimalne plače se bodo tako zvišale iz 667 na 700 evrov neto.
Uredništvo






















![[V živo] Janša opoziciji ponudil roko sodelovanja v “vladi za vso Slovenijo in vse generacije”](https://pomurske-novice.si/wp-content/uploads/2026/06/POL20260604-BOR_5337-1920x1347.jpg-218x150.webp)


