Projektu Polepšajmo jesen je “sledila” tudi okrogla miza na temo revščine in velike socialne izključenosti starejših. Organizirale so jih kar tri organizacije, Zavod OPRO, ustanova Državljani sveta in društvo Up-ornik. Nekateri predavatelji so jasni: “Do upokojencev in starejših se obnašamo ignorantsko!”
Do upokojencev in starejših se obnašamo ignorantsko, tako Boris Krabonja iz društva UP-ornik
V društvu pomagajo vsem, ki potrkajo na njihova vrata in prosijo za pomoč, je na okrogli mizi povedal Krabonja. Pri tem so v nesebično pomoč prostovoljci. Toda, kot je povedal, ga je prevečkrat sram, da živi v družbi, ki se tako ignorantsko obnaša do upokojencev in starejših. Slednjih je namreč preveč, ki živijo v revščini, poroča spletni portal cekin.si.
Spomnimo, da v Sloveniji živi kar 16,4 % starejših od 65 let, ki živijo pod pragom tveganja revščine. Stopnja tveganja revščine je odstotek oseb, ki živijo v gospodinjstvih, katerih ekvivalentni razpoložljivi dohodek (po socialnih transferjih) je nižji od praga tveganja revščine. Prag tveganja revščine je opredeljen s 60 % mediane ekvivalentnega razpoložljivega dohodka v državi. Natančnejši podatki po letih ter spolu, so prikazani na spletni strani SURS.
Uredništvo