Beltinski tekači zelo uspešni

Tudi letos so v Moravskih Toplicah pripravili zdaj že tradicionalni 5. Prekmurski mali maraton.

Mladi tekači so se zakadili po trasi, ki je potekala po travnikih in poljih in tako tekmovalcem omogočila tek v zdravem naravnem okolju. Start in cilj sta bila pri Termah 3000 v Moravskih Toplicah.

Tekmovalci so lahko izbirali med štirimi progami, tekli so na 2111, 5,5 kilometrov, najmlajši v kategoriji “štrkcov” pa na 500 metrov.

Tekmovanja so se udeležili tudi tekači Športnega društva Sloparca iz Beltincev, ki so v preizkušnji na 5,5 km dosegli naslednje rezultate:

Val Hajenkumer in Petra Gruškovnjak s trenerjem Darijom Verdjuko (v sredini)

Val Hajdenkumer je v starostni kategoriji do 17 let zasedel 1. mesto, absolutno pa je bil šesti.

Petra Gruškovnjak je v starostni kategoriji do 29 let zasedla 1. mesto, absolutno pa je bila tretja.

Tinkara Dettelbach je v svoji starostni kategoriji do 17 let zasedla 1. mesto, absolutno pa je bila šestnajsta.

Najboljšim tekačem je pokale izročil župan Občine Moravske Toplice Alojz Glavač.

Rezultate si podrobneje lahko ogledate TUKAJ.