Mariboru uspelo v 3. krogu lige prvakov, Liga Evrope že zagotovljena!

Potem, ko smo v včerajšnjem prispevku poročali o le enem cilju vijoličastih, o skupni zmagi in želji po presenečenju proti nasprotniku Hafnarfjörđurju takoj v uvodu tekme, so Mariborčani “dvignili” na noge svoje navijače v 94. minuti tekme. Gol v gosteh je samo potrdil odlično pripravljenost varovancev Darka Mianiča in skupno boljšo predstavo. Maribor se je tako uvrstil v play-off kvalifikacije za Ligo prvakov in najmanj nastopanje v Ligi Evropa. Je pa z včerajšnjo zmago proračun Maribora “težji” za 6 MIO EUR.

Islandci kljub močni želji in prednosti domače zelenice niso uspeli resno ogroziti vrata Handanovića!

Domačini na domačem terenu niso uspeli ponoviti dobre predstave, ki smo jo lahko videli v Mariboru. Boljša zbranost in samozavest zaradi pomembne prednosti vijoličastih z 1:0 se je poznala. Kljub temu, da športni direktor Zlatko Zahovič tekme ni spremljal poleg trenerja Darka Milaniča (dokončen Sklep komisije Uefa – preberite razloge v včerajšnjem članku), so vijolični krenili v tekmo odločno. V samem napadu je Milanič nekoliko presenetil in v igro postavil Damjana Boharja in Luko Zahovića. Je tudi to bil del taktike, ki je presenetil otočane? Da je celotno vodstvo bilo zadovoljno s predstavo vijoličastih, kaže tudi prva zamenjava, ki se je zgodila šele v 77 minuti igre. Takrat je Damijana Boharja zamenjal Gregor Bajde. Ko smo v isteku tekme že nestrpno pričakovali konec igre, pa “pride” veselje. Mariborčani zabijejo gol v podaljšanem regularnem delu tekme in sicer v 94. minuti igre in zasluženo zmagajo z 0:1. Za veselje je ponovno poskrbel kapetan Marcos Tavares.

Skupen rezultat: Hafnarfjörđur : Maribor  0:2