Uspešen kljub poškodbi

Te dni se najboljši slovenski gluhi tenisač Marino Kegl udeležuje svetovnega prvenstva v tenisu gluhih, na Kreti – Heraklion v Grčiji. Po uvrstitvi v četrtfinale, kjer je premagal Andresa Vazqueza (ECU), se je v polfinalu pomeril z nekdanjim 130-tim, danes pa 640-tim ATP igralcem Duckhee Lee-jem iz Koreje, a po zelo izenačenem prvem nizu zaradi poškodbe noge naposled žal izgubil.

V boju za 3.mesto pa je včeraj z rezultatom 2:6, 6:4 in 6:1 premagal večnega rivala Gabora Mathea z Madžarske ter tako postal 3. gluhi tenisač na svetu. Tudi na svetovni lestvici se je s tem rezultatom prebil na 3. mesto. V finalu je Duckhee Lee, ki je bil sicer prvi nosilec turnirja, premagal čeha Jaroslava Šmedeka.

“Še enkrat hvala vsem za vaše molitve in priporočila, da sem kljub poškodbi lahko vzdržal vse napore. Ajdeeeee sLOVEnija, Bog te živi,” je svoje javljanje s svetovnega prvenstva preko socialnega omrežja zaključil Marino Kegl.