Domačin v polfinalu izgubil s končnim zmagovalcem

V Murski Soboti so minuli konec tedna nadvse uspešno izpeljali doslej najmočnejši mednarodni turnir gluhih in naglušnih v Sloveniji SLOVENIA DEAF OPEN.

Na turnirju so nastopili najboljši gluhi tenisači na svetu. Med ženskimi tenisačicami je zmagala Katerina Blaščikova (CZE), ki je v finalu premagala Jano Janošikovo (SVK), v borbi za 3.mesto pa je Staša Srbulović (SRB), premagala Caroline Vidal (FRA), 7:5, 6:1.

Nastopil je tudi pomurski teniški igralec Marino Kegl, ki je po uvrstitvi v polfinale izgubil proti glavnemu favoritu Jaroslavu Šmedeku, v boju za tretje mesto pa premagal Grka Grigoriosa Samartsidisa. Zmagovalec moškega turnirja je bil Čeh Jaroslav Šmedek, ki je v finalu premagal Madžara Gabora Matheja.

Podžupan Dr. Timi Gomboc, Marino Kegl in občinska svetnica Nada Kuhar (foto: Športna Zveza gluhih Slovenije)