Rokometaši Pomurja so po 6.11.2021 na včerajšnjem derbiju ponovno izgubili v Murski Soboti. Vendar to ni bil navaden poraz, ampak prava katastrofa, saj jih je na pomurskem rokometnem derbiju Arcont Radgona premagal z rezultatom 29:43 (16:21)

Tekma je bila izenačena do rezultata 3:3 in v 9. minuti so gostje že vodili s +3 (3:6), vendar so se domači hitro vrnili z rezultatom 6:7 (11. minuta). V 22. minuti so gostje prvič povedli za +5 (10:15). Končni izid je po izteku prvih 30 minut dosegel Rojht (16:21).

Domači se nikakor niso mogli približati gostom, ki so prednost 5-6 zadetkov držali do 38. minute, ko so začeli svojo prednost zelo hitro poviševati. Obramba je bila katastrofalna, saj so goste enostavno prihajali do zaključnih strelov, na drugi strani pa je Radgonska obramba delovala odlično. V 47. minuti so gostje prvič povedli za 10 (25:35) in do konca tekme, ko so priložnost na tekmi dobili prav vsi igralci obeh ekip, so gostje svojo prednost samo še povišali na končnih 29:43.

Za strelca tekme sta celo tekmo tekmovala Boštjan Žižek Cvetko in Matej Rojht. Na koncu sta oba dosegla po 13 zadetkov. Pri Pomurju sta Žižek Cvetku bila najbližje Niko Zver in Luka Šerbinek s po 5. zadetki, pri Radgoni pa Matevž Žunič z 11. zadetki in Marko Cotič s 7. zadetki.

To sicer ni najhujši poraz v zadnjih letih, saj so v sezoni 2015/16, prav tako v Murski Soboti, Radgončani zmagali z 19:35. K porazu je sigurno pripomoglo 17 strelov domačih rokometašev mimo vrat, ter 9 radgonskih obramb (na drugi strani sta soboška vratarja obranila samo 5 strelov). Radgončani so bili veliko bolj zbrani pri zaključnih strelih, saj so zadeli 76% (41/54), med tem ko so domači zadeli samo 53% odstotkov strelov (29/55).

Pomurje je redni del prvenstva končalo z 8. točkami na 8. mestu, med tem, ko se je Radgona povzpela na 6. mesto. Pomurje ima daleč najslabšo obrambo, saj so na 16. tekmah prejeli 515 zadetkov, kar povprečno na tekmo več kot 32 zadetkov. Imajo pa tudi drugi najslabši napad. Na 16 tekmah so zadeli 428x (povprečno 26,8 na tekmo).

RK POMURJE – RK ARCONT RADGONA 29:43 (16:21)

RK POMURJE: Čepe (1 obramba), Černela (4 obrambe), Kocan, Pintarič, Črešner, Sever 2, Žižek – Cvetko 13 (4), Hedl 1, Falež 1, Šerbinek 5, Ružič, Kocan 2, Kuhar, Zver 5
Trener: Alan Potočnjak
RK ARCONT RADGONA: Perša (3 obrambe), Prosenjak 2 (6 obramb), Breznik 1, Ulaga, Plohl, Šijanec 5, Žunič 11 (4), Šijanec, Rojht 13 (1), Šadl, Bratkovič 4 (1), Cotič 7
Trener: Neno Potočnjak

Sedemmetrovke: RK POMURJE 4 (4), RK ARCONT RADGONA 6 (6)
Izključitve: RK POMURJE 6 minut, RK ARCONT RADGONA 10 minut

Obe ekipi morata odigrati še končnico od 5. do 8. mesta. V kratkem bo znan razpored, vse pa kaže, da bosta 5. in 6.,ter 7. in 8. uvrščeni ekipi odigrali po dve tekmi med sabo (doma in v gosteh), kjer pa se točke iz rednega dela prenašajo naprej.
V praksi to pomeni, da bo Pomurje 9.4. igralo doma s Kronosom, 23.4. pa še povratno tekmo v Logatcu. Kronos ima 3 točke prednosti in samo z morebitnima dvema zmagama bi se Pomurje povzpelo na 7. mesto. V nasprotnem primeru ostajajo na 8. mestu.