Še en spektakel, velika zmaga tudi Domžalčanov!

Na včerajšnjem povratnem obračunu za Ligo Evropa so Domžalčani izločili velikega nemškega favorita Freiburg. Potem, ko je včeraj trener napovedal, da pripravlja presenečenje  “Na evropski nogometni sceni”, so se mu napovedi uresničile. Tako kot Mariborčani, so se tudi oni uvrstili v zaključni “play off” za preboj v Ligo Evropa.

V prvem polčasu ni kazalo, da bi varovancem trenerja Simona Rožmana lahko uspelo!

Prvi polčas je bil vse prej kot zanimiv za ljubitelje nogometa, več “potrebnih” priložnosti za gol pa so si priigrali igralci Domžal. Podobno tekmi se je končal tudi “polčas” z rezultatom 0:0. V začetku drugega polčasa, točno v 49. minuti igre pa je sledilo hitro presenečenje. Sodnik je domžalčanom dosodil enajstmetrovko (prekršek nad Širokom), ki jo je učinkovito izvedel Ibrićič in domačine popeljal v vodstvo z 1:0. Sledilo je nekaj “konkretnih” pritiskov gostov, ki pa so bili uspešno zaustavljeni, v eni izmed 100% priložnosti Petersena pa se je več kot odlično izkazal domači vratar Milić. In kmalu, že v 59. minuti, je sledilo novo veliko veselje. Firer je z lepim prodorom “po krilu” predložil žogo neoviranemu Bizjaku, ki je “dvignil stadion”. Rezultat 2:0 je napovedoval veliko zmago, rumeni pa so kljub pomembnemu vodstvu odločno krenili naprej. Sledila je še ena prečka po lepem strelu Dobrovoljca, nato nekaj poskusov Nemcev, toda končalo se je “slavno”. Domžalčani so izločili veliko ime bundeslige, nogometaše Freiburga in resnično presenetili “Evropsko nogometno sceno”.

V petek znano, kdo bo nasprotnik vijoličastih in rumenih!