Tekmo je dobil Avstrijec Huber, Peter končal na 6. mestu

V Planici je danes potekalo zadnje dejanje sezone, v kateri se od tekem svetovnega pokala v smučarskih skokih poslavlja Peter Prevc. Tekmo je dobil Avstrijec Daniel Huber, Domen Prevc je bil drugi, tretji pa Poljak Aleksander Zniszczol.

(foto: zajem zaslona)

Peter je pristal pri 226 metrih in zadnjo tekmo v karieri končal na 6. mestu. Slovenski šampion, ki so ga v izteku pričakali člani družine in nekateri slovenski skakalci, je v skupnem seštevku v poletih zasedel 3. mesto, mali kristalni globus v razvrstitvi poletov pa je osvojil Daniel Huber, li je obenem prejemnik globusa Planica 7.

Izmed slovenskih letalcev je Lovro Kos danes 10., Anže Lanišek pa se je uvrstil na 25. mesto. Avstrijec Stefan Kraft, ki je prejemnik velikega kristalnega globusa, je današnjo tekmo končal na četrtem mestu in s tem omogočil rojaku in današnjemu zmagovalcu Huberju prejem malega kristalnega globusa v poletih.