Vatikan je bil prizorišče slovesa od papeža Fančiška.
Vatikan in z njim ves svet se je poslovil od papeža Frančiška, ki se je v večnost preselil v jutru velikonočnega ponedeljka. Na njegovo zadnjo pot ga je pospremilo več kot 250.000 ljudi, ki so prišli k pogrebni sveti maši na Trg svetega Petra.
Po koncu bogoslužja, ki ga je vodil dekan kardinalskega zbora, kardinal Giovanni Battista Re, so krsto s pokojnim svetim očetom v sprevodu prepeljali do rimske bazilike svete Marije Velike oziroma Marije Snežne, kjer so ga pokopali v ožjem krogu.
Zadnje počivališče papeža Frančiška je preprost grob iz marmorja blizu oltarja svetega Frančiška, v stranski ladji bazilike Marije Snežne, v kateri je pokopanih že sedem papežev. Leži tudi blizu kapele, v kateri je znamenita ikona Marije, imenovana Salus Populi Romani (Rešiteljica rimskega ljudstva), pred katero je Frančišek pogosto molil.
Nad grobom visi replika Frančiškovega naprsnega križa, na nagrobnem kamnu, ki pokriva grob, pa je zgolj zapis Franciscus, papeževo ime v latinščini.
Besede iz papeževe kateheze, ki opogumljajo;
»Večno življenje se začne že v tem trenutku, začne se skozi vse življenje, ki je usmerjeno v trenutek dokončnega vstajenja. In že smo vstali, pravzaprav smo s krstom vključeni v Kristusovo smrt in vstajenje ter smo udeleženi v novem življenju, ki je njegovo življenje.«
Zbogom sveti oče, papež Frančišek.
Krščanski forum SDS